AcasăEvenimentSportVOLEI. MECI DE PREGĂTIRE  - Unirea Dej - Știința Explorări Baia Mare...

VOLEI. MECI DE PREGĂTIRE  – Unirea Dej – Știința Explorări Baia Mare 1-3

VOLEI. MECI DE PREGĂTIRE Știința Explorări Baia Mare  a învins echipa Unirea Dej cu 3-1, într-un meci de verificare disputat la Dej.

VOLEI. MECI DE PREGĂTIRE Oaspeții au controlat ostilitățile în primul set și s-au impus cu 25-18.

Dejenii s-au regrupat în pauză, iar jocul lor a fost mai bun în actul secund. La capătul unei runde extrem de echilibrate, au avut câștig de cauză, 25-23.

Băimărenii au turat motoarele, au preluat treptat frâiele meciului și și-au adjudecat victoria cu 3-1, după 25-21 și 25-18 în ultimele două seturi.

Unirea Dej – Știința Explorări Baia Mare 1-3 (-18, 23, -21, -19)

Unirea: Dascălu 2p, P. Nagy 16p, Mocanu 5p, Fuzesi 2p, Mihălescu 17p, Isek 8p, Angelovski (libero). Au mai jucat: Săvan 5p, Catrina, L. Tofan 2p, Chisleacov 3p și Kantor (libero). Antrenori: Victor Lazăr și Tiberiu Szilagy.

Explorări: Râpeanu 1p, Cherbeleață 13p, Kovacs 15p, Coasă 9p, Didorciuc 10p, C. Nagy 11p, Domingos (libero). Au mai jucat: Sushko 3p, Kaszap 3p, Lupu 1p și Olar (libero). Antrenori: Marius Botea și Sorin Pop.

Cel de-al doilea amical dintre Unirea și Știința Explorări se va disputa tot la Dej, sâmbătă, 14 ianuarie, de la ora 11.30.