AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL AMICAL: CS Comuna Satulung - Progresul Nireș (Cluj) 3-3...

VIDEO – FOTBAL AMICAL: CS Comuna Satulung – Progresul Nireș (Cluj) 3-3 (1-1)

În weekend echipa de fotbal din liga a IV-a seria SUD, CS Comuna Satulung a disputat al cincilea meci de verificare înainte de începerea returului.

De această dată, oaspeții celor din Satulung, au fost fotbaliștii de la Progresul Nireș, liderul ligii a V-a, zona Dej. Echipa din Nireș este neînvinsă în actualul sezon competițional, înregistrând până în prezent 11 victorii și un rezultat de egalitate. Formația este antrenată de Tiberiu Zelencz, jucător care a evoluat și în județul Maramureș, chiar la Satulung sau la Spicul Ardusat.

Oaspeții au fost cei care au deschis scorul, gazdele egalând până la pauză din penalty prin Bogdan Pereș. Imediat după începerea reprizei secunde, tot oaspeții au trecut în avantaj (gol Elisei), gazdele reușind să restabilească egalitatea în scurt timp prin Pereș. Până la finalul celor 90 de minute, ambele echipe au mai înscris câte un gol (Mitre pentru formația gazdă).

Jocul a fost condus de o brigadă trimisă de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș.

Ultimul joc de verificare al CS Comuna Satulung se va disputa pe teren propriu, duminică, 6 martie 2016. Adversar va fi echipa Fulgerul Lăschia.