AcasăEvenimentSportVIDEO: Premiere League. Chelsea a câştigat la scor cu ajutorul adversarilor!

Meci imposibil de imaginat în prima ligă din Anglia, în etapa 22, în care Chelsea s-a impus în faţa celor de la Stoke City cu 4-0. Chelsea a avut parte însă de un ajutor nesperat.
Se poate spune chiar că Chelsea a jucat în 11 jucători de câmp, în timp ce Stoke City a avut un om în minus. Atacantul celor de la Stoke City a deschis scorul în prelungirile primei reprize printr-un autogol, tot el fiind cel care a mai trimis o dată mingea în proprie poartă la nici 10 minute de la startul reprizei a doua.
De parcă ajutorul acordat lui Chelsea n-ar fi fost suficient prin cele două autogoluri, acelaşi Jonathan Walter a ratat un penalty în minutul 90.
Atunci Chelsea conducea deja cu 4-0, după gollurile reuşite de Lampard în minutul 65 din penalty şi Hazard în minutul 73.
Astfel, cu două goluri primite cadou de la adversari şi cu două reuşite proprii, Chelsea a câştigat cu 4-0, mai uşor decât s-ar fi aşteptat chiar şi cei mai optimişti suporteri.