CUPA CASTANELOR – Sportivii de la Prodance 2000 Baia Mare au obținut 13 medalii

0
130

CUPA CASTANELOR Școala de dans Prodance 2000 Baia Mare a participat la Concursul Zonal de dans sportiv ”Cupa Castanelor”, desfășurat duminică, 5 noiembrie, la Baia Mare, fiind reprezentată de 26 de perechi de sportivi și o dansatoare solo.

Sportivii de la Prodance 2000 Baia Mare au dansat în cadrul a 16 categorii de concurs, reușind 23 de calificări în finale, din care 13 clasări pe podium: o medalie de aur, 8 medalii de argint și 4 medalii de bronz.

Locul 1 a fost cucerit de perechea Adrian Pop & Anca Dunca (D 14-15 ani).

Pe locuri 2 s-au clasat: Zoltan Bagossi & Bernadette Nonn (Basic 16-34 ani Standard și D 16-34 ani Standard), Sebastian Silaghi & Dalia Bărbos (Basic 12-15 ani Standard), Darius Frîncău & Teodora Trufan (Basic 12-15 ani Latino), Christian Barkoczi & Ștefana Prună (D 12-13 ani), David Mocan & Alisia Maghiari (E 10-11 ani), Bogdan Molnar & Roberta Cuceu (Debutanți 8-9 ani 1 D), David Soponar & Izabela Bartha (Debutanți 4-7 ani 1 D).

Locuri 3 au obținut sportivii: Darius Frîncău & Teodora Trufan (Basic 12-15 ani Standard), Sebastian Silaghi & Dalia Bărbos (Basic 12-15 ani Latino), Răzvan David & Larisa Preda (E 12-13 ani), Bogdan Gănescu – Ștefania Ardelean (Debutanți 8-9 ani, 1 D).

Celelalte rezultate obținute de Prodance 2000 la Cupa Castanelor:

Basic 12-15 ani Standard: Alexandru Rîpă și Riana Andreca – loc 8 (semifinală)

Basic 12-15 ani Latino: Gabriel Hegheduș și Marisa Nedelea – loc 5 (finală), Christian Barkoczi și Ștefana Prună – loc 6 (finală), Alexandru Rîpă și Riana Andreca – loc 7 (finală), Adrian Pop și Anca Dunca – loc 9 (semifinală)

D 12-13 ani: Gabriel Hegheduș și Marisa Nedelea – loc 4 (finală)

E 10-11 ani: Andrei Radu și Carina Bărcuteanu – loc 13 (semifinală)

Hobby 12-15 ani: Andrei Măgurean (Prodance 2000) și Andra Miruna Chincea (Galactic Dance) – loc 6 (finală), Andrei Sandor și Beatrice Lukacs – loc 17-18 (sferturi)

Hobby 10-11 ani: Robert Vlășan și Sabina Strîmb – loc 8 (semifinală)

Precompetițional 8-9 ani 3D: Cătălin Găvruș și Medeea Moldovan – loc 9 (semifinală)

Precompetițional 8-9 ani 2D: Daniel Turon și Elisa Cucoșel – loc 8-9 (semifinală)

Debutanți 10-11 ani cha-cha: Edvin Barkoczi și Renata Buchman – locul 6 (finală), Daniel Dragotă și Raluca Criste – locul 7-8 (semifinală)

Debutanți 8-9 ani cha-cha: Denis Dragotă și Miruna Benea – loc 4 (finală), Sergiu Chioreanu și Melisa Miclăuș – loc 5 (finală), Andrei Târnăveanu și  Alesia Costescu – loc 8 (semifinală), Andrei Răzvan Juhasz și Mădălina Mocanu – loc 9 (semifinală)

Debutanti 4-7 ani cha-cha: David Silaghi și Elena Balaj – loc 4 (finală), Alex Horge și Teodora Bizubac – loc 6 (finală)

Solo fete 8-9 ani cha-cha: Emma Pop – loc 10-14 (semifinală)

Următoarea competiție la care vor participa sportivii școlii de dans băimărene va fi Concursul Național de Dans Sportiv Napoca Dance Festival, care va avea loc în perioada 18-19 octombrie la Cluj-Napoca.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here