AcasăEvenimentSportA DOUA VICTORIE - BCM Baia Mare a câștigat acasă cu BC...

A DOUA VICTORIE – BCM Baia Mare a câștigat acasă cu BC Mureș

BCM Baia Mare a castigat in aceasta seara cea de-a doua partida din Liga 1. Elevii lui Sebastian Man si Dan Donca s-au impus, pe teren propriu, cu 85-70 (39-43), in fata echipei BC Mures. Inceputul meciului a fost oficiat de Catalin Chereches, primarul municipiului Baia Mare.
Baimarenii au inceput meciul cu un prim sfert mai slab, gratie tracului inerent unui meci pe teren propriu, cu tribunele pline, oaspetii impunandu-se cu 13-25. In sfertul al doilea baimarenii au recuperat din diferenta (26-18), reusind ca la pauza mare sa se apropie la doar 4 puncte de adversari (39-43).

Sfertul 3 s-a incheiat la egalitate, 14-14, pentru ca in ultimul baimarenii sa apese pedala de acceleratie, sa egaleze si apoi sa preia conducerea. Partida s-a incheiat cu victoria echipei BCM Baia Mare, care s-a impus cu 85-70.

Cei mai buni marcatori ai gruparii noastre au fost Chris Hamton, cu 25 de puncte, respectiv Allan Thomas, cu 27.