AcasăEvenimentSportVolei. Turneu amical: Unirea Dej - Stiinta Explorari Baia Mare 3-2 (-21,...

Volei. Turneu amical: Unirea Dej – Stiinta Explorari Baia Mare 3-2 (-21, 18, 22, -22, 9)

Baimarenii de la Stiinta Explorari au jucat astazi cea de-a treia partida in cadrul turneului international organizat la Dej. Alaturi de gazdele de la Unirea, la turneu au mai participat V.C.M. Piatra Neamţ si ungurii de la Gorter Kecskemeti. Atat, Explorari Baia Mare, cat si Unirea Dej au castigat primele doua jocuri cu 3-0. Astazi, de la ora 12, s-a disputat finala.

Baimarenii au inceput mai bine meciul castigand primul set cu 25-21. Setul doi si setul trei, a revenit Unirii Dej cu 25-18 si 25-22. Stiinta Explorari a revenit in setul patru, pe care si l-a adjudecat cu 25-22. In setul decisiv, gazdele au reusit sa castige cu 15-9. Astfel, Cupa „Unirea” a revenit echipei gazda.