AcasăEvenimentSportVolei: Știința Explorări - CSVM Zalău 0-3. Deznodamantul amanat pentru duminica

Volei: Știința Explorări – CSVM Zalău 0-3. Deznodamantul amanat pentru duminica

Batalia crancena care se anunta pentru astazi intre Știința Explorări și CSVM Zalău, pentru calificare în semifinale, a fost o mare dezamagire. Dezamagire pentru jucatorii nostri. Explorari a pierdut fara drept de apel in fata celor din Zalau. Semne de revenire au fost doar in setul 2, cand baimarenii au condus cu 10-6, dar au reusit sa piarda si acest set cu 25-20. Asadar, meciul decisiv pentru un loc in semifinale se va da duminica, 16 martie la Zalau.

Întâlnirea dintre Știința Explorări și CSVM Zalău a fost arbitrată de clujenii Dan Buhățel și Cristian Șanta, în timp ce observator FRV a fost Dan Negroiu (Timișoara).

Ştiinţa Explorări Baia Mare – CSVM Zalău 0-3 (18, 20, 20)

Explorări: Răileanu, Veber, Cuciureanu, Socaciu, Ţuţea, Suson, Tofan (libero). Au mai jucat: Păştean, Moisa şi Negrean. Antrenori: Marius Botea şi Sorin Pop

CSVM Zalău: Lamb, Nagy, Mihalcea, Birău, Dal Bosco, Bala, Feher (libero). A mai jucat: Georgescu. Antrenori: Aurel Vlaicu şi Bogdan Nicolae

Au arbitrat: Niculae Stan (Bucureşti) şi Cristian Șanta (Cluj Napoca). Observator FRV: Dan Negroiu (Timișoara).

0-4, 3-7, 10-15, 13-18, 17-18, 19-23. 23-25

Ştiinţa Explorări a ratat azi victoria care ar fi dus-o în semifinale. Băimărenii nu au rezistat presiunii şi au pierdut cu 3-0 partida a doua din prima fază a play-off-ului cu CSVM Zalău. Nici oaspeţii nu au făcut un meci strălucit, dar nivelul jocului prestat de ei a fost suficient pentru a se impune şi a reintra în cărţile calificării. Meciul decisiv se va disputa duminică la Zalău.