AcasăEvenimentSportVolei masculin: Știința Explorări joacă la Piatra Neamț, în sferturile Cupei României

Final de sezon aglomerat pentru Știința Explorări. După ce sâmbătă au învins în campionat, în deplasare, pe CSVM Zalău cu 3-1, marți băimărenii vor juca la Piatra Neamț, cu VCM LPS, în prima manșă din sferturile Cupei României. Partida va începe la ora 16 și va fi arbitrată de Bogdan Stoica (București) și Alin Mateizer (Ploiești). Observator FRV va fi Eugen Achihaei (Botoșani).

Partida retur se va disputa în Baia Mare, în data de 4 martie.

Gazdele au ajuns în această fază a competiției, după ce au trecut, în optimi, de Phoenix Șimleu Silvaniei (3-1, 1-3 și 16-14 în setul de aur). Băimărenii intră abia acum în competiție, fiind calificați direct în sferturile de finală ale Cupei României.

Ambele partide disputate între cele două echipe, în acest campionat, au fost câștigate de Știința Explorări (3-0 acasă și 3-1 în deplasare).