AcasăEvenimentSportVIDEO: Nici chiar așa! FC Barcelona, victorie cu scandal la Sevilla

FC Barcelona a continuat seria victoriilor din Primera Division, obtinand trei puncte controversate din disputa cu Sevilla.
Catalanii au fost condusi cu 2-0 in startul reprizei secunda, dupa ce gazdele au punctat prin Trochowski (28′) si Negredo (48′), insa au revenit fantastic si s-au impus cu 3-2.
Cesc Fabregas a inscris de doua ori in minutele 53 si 89, iar David Villa a intors tabela cu un gol marcat in prelungirile partidei.
Succesul oaspetilor este insa contestat de andaluzi, dupa ce oaspetii au fost avantajati de arbitru in doua faze.
In minutul 74, gazdele au ramas in zece, Medel fiind eliminat gratuit dupa o simulare a lui Fabregas, pentru ca apoi centralul sa treaca cu vederea un hent comis de Thiago la golul egalizator al lui Fabregas.
In urma acestei victorii, Barcelona ramane lider in Primera Division, avand 11 puncte peste rivala Real Madrid, care are insa un meci mai putin disputat.