AcasăEvenimentSportVIDEO: Meci de infarct în Germania, cu Marica printre marcatori!

Echipa lui Ciprian Marica, Schalke 04, a câştigat cu destule emoţii, scor 5-4, meciul de pe teren propriu cu Hannover, o partidă în care s-au marcat nu mai puţin de nouă goluri.Unul i-a aparţinut lui Marica.
Cele două formaţii au pus greu în mişcare morişca de goluri, dar apoi nu s-au mai oprit. Schalke a deschis scorul cu un minut înaintea pauzei prin Farfan. La câteva minute de la startul reprizei a doua Draxler a dus scorul la 2-0, însă Hannover a redus din diferenţă imediat şi au egalat prin reuşitele lui Pinto şi Huszti. Hoger a dus iar pe Schalke în avantaj în minutul 64.
Trei minute mai târziu, a intrat în scenă şi Cirprian Marica, românul începând meciul în primul unsprezece. Marica a marcat pentru 4-2 cu un şut în diagonală, dar după doar un minut oaspeţii au redus iar din diferenţă prin dubla lui Huszti. Holtby a marcat pe final pentru 5-3, scorul final fiind stabilit de Diouf în prelungiri.