AcasăEvenimentSportVIDEO. Dacă este lăsat să joace... Marica înscrie pentru Schalke!

VIDEO. Dacă este lăsat să joace… Marica înscrie pentru Schalke!

Ciprian Marica a profitat din plin de șansa pe care a primit-o sâmbătă și a înscris împotriva lui VfB Stuttgart, fosta sa echipă.
Fotbalistul român a marcat în minutul 12 pentru Schalke, după ce Ibisevici deschisese scorul în minutul 2 pentru fosta adversară a Stelei.

Atacantul roman a fost integralist si a punctat in minutul 12, dupa o pasa excelenta a lui Jones. Din pacate pentru Marica, Schalke a fost batuta cu 3-1 de Stuttgart, pentru care a marcat un hattrick bosniacul Vedad Ibisevici.

Marica a marcat astfel primul sau gol în acest sezon pentru Schalke în Budesliga. Românul mai are încă două goluri în campionatul precedent.
În iarnă sunt șanse foarte mari că fostul dinamovist să schimbe echipa după ce într-un an și jumătate a bifat puțin peste 500 de minute.