AcasăEvenimentSportVIDEO: Fotbal. Turcia. Bogdan Stancu, gol după gol

Fotbalistul echipei Orduspor, Bogdan Stancu, a înscris un gol în meciul de pe teren propriu cu formaţia Beşiktaş, scor 1-1, disputat duminică, în etapa a XXX-a a campionatului Turciei.
Stancu, integralist la Orduspor, a marcat în minutul 45, cu o lovitură cu capul. Românul a primit un cartonaş galben, după marcarea golului, pentru că și-a scos tricoul de bucurie. Cu această reușită, Bogdan Stancu a ajuns la zece goluri marcate pentru Orduspor în acest sezon. Dacă o ține tot așa, e limpede că baștanii de la Galata îl vor readuce ”acasă” la finalul acestui campionat. Pentru Beşiktaş a înscris Eduardo de Oliviera, în minutul 71.
Echipa lui Stancu se află, după 30 de etape, pe locul 10 în clasamentul campionatului turc, cu 39 de puncte. Lider este Galatasaray Istanbul, cu 69 de puncte.