AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL. Meci amical: Unirea Dej - FC Maramures Universitar Baia...

VIDEO – FOTBAL. Meci amical: Unirea Dej – FC Maramures Universitar Baia Mare 2-4 (1-3)

Meciul a inceput la ora 11, in prezenta a circa 30. Baimarenii au jucat cu un adversar mai slab cotat. Prima ocazie de gol in minutul 4, insa portarul Unirii Dej a reusit sa retina. Au urmat doua mari ocazii din 8 metri si 20 metri mingea trecand putin pe langa poarta. In primele 20 de minute dejenii au preverat sa mentina posesia fara a se apropia de poarta oaspetilor.

Unirea Dej a deschis scorul prin Paul Bogdan in minutul 33 dupa o pasa buna primita de pe partea stanga: 1-0. Cinci minute mai tarziu  baimarenii au egalat profitand de o gafa a fundasului stang de la gazde. Nici bine nu au inceput de la centrul terenului, baimarenii recupereaza si reusesc obtina un penalti in urma unui fault comis de portarul Blaga. Oaspetii au marcat: 1-2.  Golul trei a venit cu cinci minute inainte de finalul primei reprize pe fondul unei greseli comise de apararea dejeana. In repriza secunda fiecare echipa a mai marcat cate un gol. Gazdele au mai avut un gol anulat pe motiv de off-said.