AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL MARAMURES - Progresul Somcuta Mare a luat "vacanta" din...

VIDEO – FOTBAL MARAMURES – Progresul Somcuta Mare a luat „vacanta” din pozitia de lider al seriei SUD

2.actualmm.ro

Astazi s-au disputat ultimele trei meciuri restante ale seriei sud din liga a IV-a la fotbal. Derbi-ul zilei s-a jucat pe stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare. CS Universitar 2 Baia Mare a primit vizita liderului, Progresul Somcuta Mare. La pauza gazdele conduceau cu incredibil 3-0. In repriza secunda lucrurile s-au schimbat. Oaspetii au fost cei care au jucat fotbal si au reusit sa intoarca soarta partidei, castigand cu scorul de… 5-4.

Pe Valea Borcutului, FC Gloria Renel Baia Mare a fost egala ocupantei locului secund, Spicul Ardusat. Oaspetii au marcat de trei ori in repriza secunda si au luat toate punctele.

La Gardani, Eaton Farcasa a castigat la scor meciul cu Spicul Mocira.

Rezultate jocurilor

CS Universitar 2 Baia Mare – Progresul Somcuta Mare 4-5 (3-0)

FC Gloria Renel Baia Mare – Spicul Ardusat 0-3 (0-0)

10LĂPUȘUL – Târgu Lăpuș1343628 – 49-315
11MINERUL – Cavnic13211011 – 46-147
12GLORIA RENEL – Baia Mare13201122 – 45-156
13SPICUL – Mocira13201122 – 54-126
14Xela Asten – Tăuţii Măgherăuş13011215 – 78-171