AcasăEvenimentSportVIDEO - Fotbal. Liga a V-a. Seria 2: Tractorul Satulung - Topitorul...

VIDEO – Fotbal. Liga a V-a. Seria 2: Tractorul Satulung – Topitorul Ferneziu 1-3 (1-0). Rezultatele ambelor serii

Pentru astazi, ActualMM.ro va propune un scurt rezumat al meciului disputat la Satulung dintre Tractorul si Topitorul Ferneziu. In prima repriza gazdele au reusit sa deschida scorul dintr-un penalty. In repriza secunda in schimb, oaspetii au fost cei care au atacat si pe fondul caderii fizice a gazdelor, au reusit sa marcheze de trei ori asigurandu-si cele trei puncte puse in joc.

Rezultate tehnice

AS Nistru – Rapid Satu Nou de Sus 0-1
Stejarul Fersig – AS Miresu Mare 1-5

Real Sasar – AS Porto Bozanta Mica 2-1

Gloria Salsig – ZU Mogosesti 4-2

Solaris Pribilesti – PHP Iadara 4-1

Tractorul Satulung – Topitorul Ferneziu 1-3 (1-0)

13. Real Sasar 14 2 2 10 18-49 8 -13

Etapa viitoare (duminica, 14 aprilie): Topitorul Ferneziu – Avintul Tautii de Sus; PHP Iadara – Tractorul Satulung; ZU Mogosesti – Solaris Pribilesti; AS Porto Bozinta Mica – Gloria Salsig; AS Miresu Mare – Real Sasar; Rapid Satu Nou de Sus – Stejarul Fersig. AS Nistru sta.

Rezultatele etapei 12 in seria 1
Gloria Culcea – Bastinasii Suciu de Sus 3-0; Steaua Copalnic Manastur – Faurul Fauresti 4-2; Olimpia Carbunari – Speranta Cernesti 0-2; Deportivo la Coruia – Unirea Sacalaseni (aminat, teren impracticabil); FCMU 2 Baia Mare – Gloria Chechis (amanat); Viitorul Coltau – Magura Coas 3-1.