AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL LIGA A IV-A, Seria Sud – Vectrix Satulung –...

VIDEO – FOTBAL LIGA A IV-A, Seria Sud – Vectrix Satulung – Spicul Ardusat 1-2 (1-0)

Astazi va prezentam rezumatul video al meciului disputat la Satulung. Ocupanta locului secund a venit la Vectrix Satulung si a avut un meci extrem de dificil. Au fost ocazii de ambele parti, oaspetii ratand ocazii imense, la fel si gazdele. Vectrix a deschis scorul intrand la cabine la pauza in avantaj. In repriza secunda, Spicul Ardusat a egalat dintr-un penalty. Gazdele au ratat desprinderea ratand dintr-o ocazie unu la unu cu portarul. Dupa cateva minute apararea Satulungului greseste si Ardusat marcheaza golul castigator. In minutele de prelungire gazdele puteau egala insa unul dintre jucatori a trimis mingea peste transversala din cativa metri.

Liderul seriei, Progresul Somcuta Mare a castigat lejer in deplasarea de la Spicul Mocira, iar Eaton Farcasa s-a impus in deplasarea de la Xela Asten Tautii Magheraus.

In urma rezultatelor din aceasta etapa patru echipe au ramas in lupta pentru locul intai care duce la barajul cu castigatoarea seriei nord: Progresul Somcuta Mare, Spicul Ardusat, FC Viorel Mateianu Baia Mare si Eaton Farcasa.

Seria Sud, prima etapa din retur, rezultate complete

FC Gloria Renel Baia Mare – Minerul Cavnic 3-1 (3-0)

(Au arbitrat: A. Pop – I. Husti si I. Zonga; observator: I. Medvecz)

CS Seini – Unirea Sisesti 0-0

(Au arbitrat: A. Hotico – M. Fodor si V. Ilies; observator: E. Necula)

FC Viorel Mateianu – Lapusul Targu Lapus 4-1 (1-1)

(Au arbitrat: C. Codrea – R. Soponar si R. Rusu; observator: Zoltan Szekely, Dan Marchis)

Orizont Lapusel – FC Maramures Universitar 2 Baia Mare 3-2

(Au arbitrat: D. Ardelean – O. Gurban si D. Muresan; observator: M. Mihalca)

Spicul Mocira – Progresul Somcuta Mare 3-6

(Au arbitrat: R. Necrici – R. Despa si D. Lar; observator: D. Molnar)

Vectrix Satulung – Spicul Ardusat 1-2 (1-0)

(Au arbitrat: A. Suta – A. Erdokozi si G. Tarba; observator: I. Hotico)

Asten Tautii Magheraus – Eaton Farcasa 1-4 (Au arbitrat: C. Cioltea – C. Mezei si C. Vaida; observator: C. Seres).

12GLORIA RENEL – Baia Mare14301125 – 46-159
11MINERUL – Cavnic14211112 – 49-147
13SPICUL – Mocira14201225 – 60-156
14Xela Asten – Tăuţii Măgherăuş14011316 – 82-201

Etapa viitoare: FC MM Universitar Baia Mare – FC Viorel Mateianu (1-1); Eaton Farcasa – Orizont Lapusel (3-1); Spicul Ardusat – Xela Asten Tautii Magheraus (7-2); Progresul Somcuta Mare – Vectrix Satulung (3-2); Unirea Sisesti – Spicul Mocira (2-1); Minerul Cavnic – Unirea Seini (0-2); Lapusul Tg. Lapus  – FC Gloria Renel Baia Mare (1-6).