AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL. Liga a IV-a. Seria Sud: Progresul Somcuta Mare –...

VIDEO – FOTBAL. Liga a IV-a. Seria Sud: Progresul Somcuta Mare – Vectrix Satulung 1-0 (0-0)

progresu somcuta mare – vetrix satulung 1-0… de actualmm

Al doilea rezumat pe care vi l-a pregatit ActualMM.ro este de fapt eternul derbi derbi al Tarii Chioarului: Progresul Somcuta Mare. Cu toate ca meciul s-a disputat pe terenul din Tautii Magheraus (la Somcuta Mare se lucreaza la suprafata de joc, n.r.) a fost un meci “pe viata si pe moarte”. Progresul Somcuta, liderul seriei sud, a fost obligata sa castige. Vectrix Satulung, ocupa doar locul opt, si a jucat fara prea multa presiune astfel ca a reusit sa puna mari problem liderului. Practic au fost doua reprize total diferite. Cele doua formatii au fost ajutate de vantul extrem puternic. In prima parte, Vectrix Satulung a fost echipa care a atacat fara incetare, somcutenii nereusind sa prea iasa din jumatatea proprie de teren. Au fost si cateva ocazii imense la poarta celor din Somcuta, minge scoase in extreme de portarul acestora. In repriza secunda situatia s-a schimbat. Somcutenii au atacat si au ratat fara incetare. In cele din urma au reusit sa marcheze in minutul 91, prin Atilla Piraska si astfel sa isi adjudece cele trei puncte puse in joc.

Meciul a fost arbitrat la centru de Marius Barbus, ajutat la cele doua tuse de R. Despa si M. Fodor. Observator: Dan Matei.