AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL. Liga a IV-a. Seria Sud: FCMU 2 Baia Mare...

VIDEO – FOTBAL. Liga a IV-a. Seria Sud: FCMU 2 Baia Mare – FC Viorel Mateianu Baia Mare 5-5 (1-2)

fcmu 2 baia mare – fc viorel mateianu baia mare… de actualmm
Pentru astazi ActualMM.ro va pregatit rezumatul jocului de fotbal disputant sambata pe stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare. Fata in fata a fost echipa secunda a FC Universitar Baia Mare si FC Viorel Mateianu. Meciul a fost arbitrat de A. Suta, ajutat la cele doua tuse de C. Lucaci si I. Sava. Observatori AJF Maramures: Zanfir Mesaros si Mihai Mihalca. La meci a fost prezent si Zoltan Szekely, arbitru UEFA si vicepresedinte AJF Maramures.

Meciul a fost unul deosebit de spectaculos. Oaspetii au fost cei care au marcat primele doua goluri, gazdele reducand inainte de fluerul de final de prima repriza. Ce a urmat in repriza secunda a fost de-a dreptul halucinant. FCMU 2 Baia Mare a reusit sa egaleze si chiar sa preia conducerea (3-2). Jucatorii de la Viorel Mateianu au egalat la 3 si chiar au reusit intoarca soarta meciului, reusind marcarea a inca doua goluri. Cu un sfert de ora inainte de final scorul era de 3-5. Baimarenii de la FCMU s-au trezit si au reusit sa egaleze la cinci. Cu toate ca ambele formatii au mai avut ocazii de marca, cei doi portari au reusit sa blocheze suturile atacantilor.