AcasăEvenimentSportVIDEO – FOTBAL LIGA A IV-A, Seria Sud - Duelul “Spicelor”: Mocira...

VIDEO – FOTBAL LIGA A IV-A, Seria Sud – Duelul “Spicelor”: Mocira – Ardusat 3-1 (0-0)

Astazi pe terenul din Mocira a fost programat primul joc din etapa a doua a ligii a patra seria sud. Urmatoarele jocuri sunt programate sambata si duminica, iar meciul FCM Baia Mare – Vectrix Satulung va fi reprogramat pentru ca formatia antrenata de Ioan Onciu nu este inca pregatita de start. ActualMM.ro va prezinta rezumatul video al acestui joc, castigat de gazde lejer. La pauza scorul era alb, la fel si fotbalul. In repriza secunda gazdele au marcat de trei ori in timp ce oaspetii au reusit si ei golul de onoare in minutul 90. Despre joc nu este mare lucru de spus: fotbal anost, in concordant cu temperature canicula de afara. Oaspetii nu mai sunt echipa ce castiga anul trecut campionatul. Remarcam prezenta in teren a doi veterani: Pavel – Spicul Mocira si Florin Muresan – Spicul Ardusat.

La juniori gazdele au castigat cu 14-1.

Programul etapei a doua

Spicul Mocira – Spicul Ardusat 3-1 (0-0)

Minerul Cavnic – Bradul Groşii Ţibleşului

Unirea Şişeşti – CSŞ Seini

Orizont Lăpuşel – Sporting Recea

Progresul Şomcuta Mare – FC Gloria Renel Baia Mare

Eaton Fărcaşa – CS Xela „Viorel Mateianu”

Lăpuşul Târgu Lăpuş – Viitorul Ulmeni

Vectrix Satulung – FCM Baia Mare va fi reprogramat.

Clasament provizoriu

1.Eaton Farcasa   1        1        0        0        8-2    3        (0+3)

2.CSS Seini 1        1        0        0        5-1    3        (0)

3.Sporting Recea  1        1        0        0        5-2    3        (0)

4.Progresul Somcuta      1        1        0        0        3-0    3        (+3)

5.Gloria Renel Baia M.  1        1        0        0        3-0    3        (0)

6.Spicul Mocira    1        1        0        0        3-1    3        (0)

7.Lapusul Tg.Lapus       1        1        0        0        2-0    3        (+3)

8.Vectrix Satulung                  1        0        1        0        2-2    1        (+1)

9.Bradul Grosii Tiblesului 1    0        1        0        2-2    1        (-2)

10.FCM Baia Mare        0        0        0        0        0-0    0        (0)

11.Orizont Lapusel        1        0        0        1        0-3    0        (0)

12.Xela Viorel Mateianu         1        0        0        1        0-3    0        (-3)

13.Unirea Sisesti 1        0        0        1        2-5    0        (0)

14.Spicul Ardusat          2        0        0        2        1-5    0        (-3)

15.Minerul Cavnic                  1        0        0        1        1-5    0        (0)

16.Viitorul Ulmeni         1       0        0        1        2-8    0        (-3)

Etapa 3 (2 septembrie): Viitorul Ulmeni – Spicul Mocira; CS Xela „Viorel Mateianu” – Lăpuşul Târgu Lăpuş; FC Gloria Renel Baia Mare – Eaton Fărcaşa; Sporting Recea – Progresul Şomcuta Mare; CSŞ Seini – Orizont Lăpuşel; Bradul Groşii Ţibleşului – Unirea Şişeşti; Vectrix Satulung – Minerul Cavnic; Spicul Ardusat – FCM Baia Mare.

Spicul Mocira – FCM Baia Mare restanta din prima etapa (data nu a fost stabilita).