AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL. LIGA a IV-a. Seria SUD. CS Seini – Progresul...

VIDEO – FOTBAL. LIGA a IV-a. Seria SUD. CS Seini – Progresul Şomcuta Mare 1-1 (final de tur)

Vectrix Satulung – Eaton Fărcaşa 1-2 (1-1)

CS Seini – Progresul Şomcuta Mare 1-1

2.actualmm.ro

Astăzi s-a disputat ultima etapă din seria sud a ligii a patra la fotbal. Aşa cum deja v-am obişnuit vă prezentăm şi astăzi două rezumate video, realizând o premieră pentru judeţul Maramureş. Din această etapă v-am oferit patru meciuri din cele şapte programate în această serie.

Liderul seriei, Progresul Şomcuta Mare a jucat în deplasare cu CS Seini, e drept pe terenul de pe Valea Borcutului pentru că la Seini terenul este încă suspendat. Meciul s-a terminat la egalitate. Şomcutenii au ratat un penalty pe final de joc.

La Satulung, Vectrix a primit vizita celor de la Eaton Fărcaşa. A fost un meci aprig, câştigat de oaspeţi la limită.

FCMU 2 Baia Mare a câştigat uşor la ultima clasată, Xela Asten Baia Mare şi a urcat pe locul patru.

La Mocira, Spicul Ardusat a câştigat în ultimul minut. Gazdele au condus la pauză cu 2-0, dar au cedat în repriza secundă. De altfel, oaspeţii au început meciul în opt jucători, ceilalţi venind pe parcurs. În urma acestei victorii Spicul Ardusat a urcat pe locul doi.

* Rezultatele ultimei etape

Orizont Lăpuşel – FC Viorel Mateianu 1-6 (0-4)

FC Gloria Renel Baia Mare – Unirea Şişeşti 0-7 (0-4)

Minerul Cavnic – Lăpuşul Tg. Lăpuş 0-2 (0-2)

Asten Xela Tăuţii Măgherăuş – FCMU 2 Baia Mare 1-5

Spicul Mocira – Spicul Ardusat 2-3 (2-0)

Clasament provizoriu
1. Progresul Somcuta Mare 12 10 2 0 52-13 32 (+11)

2. Spicul Ardusat 12 9 2 1 53-26 29 (+11)

3. FC Viorel Mateianu 13 9 1 3 59-19 28 (+10)

4. CS Universitar 2 Baia Mare 12 8 1 3 49-22 25 (+10)

5. Eaton Farcasa 12 8 1 3 32-20 25 (+9)

6. Unirea Sisesti 13 7 2 4 41-37 23 (+7)

7. Vectrix Satulung 13 6 2 5 36-31 20 (+2)

8. Unirea Seini 13 6 2 5 30-27 20 (+1)

9. Orizont Lapusel 13 5 2 6 30-32 17 (-1)

10. Lapusul Tg. Lapus 13 4 3 6 27-48 15 (-2)

11. Minerul Cavnic 13 2 1 10 11-43 7 (-14)

12. Gloria Renel Baia Mare 12 2 0 10 22-42 6 (-12)

13. Spicul Mocira 12 2 0 10 23-50 6 (-15)

14. Xela Baia Mare 12 0 1 11 14-68 1 (-11)

Meciuri restanţă: Eaton Fărcaşa – Spicul Mocira, CS Universitar 2 Baia Mare – Progresul Şomcuta Mare şi FC Gloria Renel Baia Mare – Spicul Ardusat.