AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL. Liga a IV-a. Seria Sud: Bradul Grosii Tiblesului -...

VIDEO – FOTBAL. Liga a IV-a. Seria Sud: Bradul Grosii Tiblesului – Vectrix Satulung 2-2 (0-0)

Pentru astazi ActualMM.ro va propune un scurt rezumat al meciului disputat pe teren propriu de nou-promovata in liga a IV-a, Bradul Grosii Tiblesului. La meci au asistat peste 300 de spectatori, care si-au incurajat frenetic favoritii. E drept suprafata de joc a fost una execrabila, insa se vede ca in zona exista implicare din partea autoritatilor.

In prima repriza gazdele au jucat mai mult pe aparare si au trimis mingi lungi pentru atacant. De altfel, cele doua ocazii de gol din prima repriza pentru gazde au fost din lovituri libere. Una dintre acestea a fost trimisa in bara. Oaspetii in schimb au incercat sa joace pe jos, au avut cateva ocazii de a marca, insa au ratat cu seninatate. In ultimul minut din prima repriza, centralul a acordat un penalti pentru Vectrix, ratat insa de acestia.

In repriza secunda, gazdele deschid scorul printr-o lovitura la coltul lung. Oaspetii egaleaza relativ repede si chiar preiau conducerea pe tabela. Apoi, rateaza sansa desprinderii. Si cum in fotbal ocaziile se razbuna, in minutul 87 cei de la Bradul reusesc golul egalizator.

Rezultatele din prima etapa

Spicul Ardusat – Lăpuşul Târgu Lăpuş 0-2 (0-1). La juniori 0-5.

CS Xela „Viorel Mateianu” Tăuţii Măgherăuş – Progresul Şomcuta Mare 0-3. La juniori, 2-1

FC Gloria Renel Baia Mare – Orizont Lăpuşel 2-0

CSŞ Seini – Minerul Cavnic 5-1 (1-1). La juniori 10-3

Sporting Recea – Unirea Şişeşti 5-2

Viitorul Ulmeni – Eaton Fărcaşa 2-8 (0-6). La juniori 1-14.

Bradul Groşii Ţibleşului – Vectrix Satulung 2-2 (0-0). La juniori, 4-1.

Partida Spicul Mocira – FCM Baia Mare a fost amînată.

Clasament

1.Eaton Farcasa   1        1        0        0        8-2    3        (0+3)

2.CSS Seini 1        1        0        0        5-1    3        (0)

3.Sporting Recea  1        1        0        0        5-2    3        (0)

4.Progresul Somcuta      1        1        0        0        3-0    3        (+3)

5.Gloria Renel Baia M.  1        1        0        0        2-0    3        (0)

6.Lapusul Tg.Lapus       1        1        0        0        2-0    3        (+3)

7.Vectrix Satulung                  1        0        1        0        2-2    1        (+1)

8.Bradul Grosii Tiblesului 1    0        1        0        2-2    1        (-2)

9.Spicul Mocira    0        0        0        0        0-0    0        (0)

10.FCM Baia Mare        0        0        0        0        0-0    0        (0)

11.Spicul Ardusat          1        0        0        1        0-2    0        (-3)

12.Orizont Lapusel        1        0        0        1        0-2    0        (0)

13.Xela Viorel Mateianu         1        0        0        1        0-3    0        (-3)

14.Unirea Sisesti 1        0        0        1        2-5    0        (0)

15.Minerul Cavnic                  1        0        0        1        1-5    0        (0)

16.Viitorul Ulmeni         1       0        0        1        2-8    0        (-3)

Etapa viitoare (26 august): Minerul Cavnic – Bradul Groşii Ţibleşului; Unirea Şişeşti – CSŞ Seini; Orizont Lăpuşel – Sporting Recea; Progresul Şomcuta Mare – FC Gloria Renel Baia Mare; Eaton Fărcaşa – CS Xela „Viorel Mateianu”; Lăpuşul Târgu Lăpuş – Viitorul Ulmeni; Spicul Mocira – Spicul Ardusat; Vectrix Satulung – FCM Baia Mare.