AcasăEvenimentSportVIDEO - Fotbal. Liga a IV-a Quick Mobile. Seria Sud: CS Seini...

VIDEO – Fotbal. Liga a IV-a Quick Mobile. Seria Sud: CS Seini – Lapusul Tg. Lapus 4-2 (0-2)

Astazi de la ora 17.30 s-a jucat primul meci din cadrul etapei a doua a ligii a IV-a Quick Mobile, seria Sud la fotbal. Pe terenul din Seini, gazdele au primit vizita celor de la Lapusul Tg. Lapus. Partida a fost arbitrata la centru de Razvan Necrici, ajutat la cele doua tuse de I. Sava si D. Lar. Observator AJF: Zoltan Szekely.

Prima repriza a meciului a fost destul de echilibrata. Cei care au avut „sange rece” au fost fotbalistii de la Lapusul Tg. Lapus care au reusit sa inscrie de doua ori in poarta celor de la Seini. In repriza secunda, situatia din teren s-a schimbat radical. Seinenii au reusit ca in nici 20 de minute sa inscrie de patru ori si sa intoarca soarta meciului.

Sambata si duminica sunt programate celelalte mecuri. Pentru a vedea programul acestora click AICI.