AcasăEvenimentSportVIDEO - FOTBAL. Cupa Romaniei, faza judeteana: PHP Iadara - Vectrix Satulung...

VIDEO – FOTBAL. Cupa Romaniei, faza judeteana: PHP Iadara – Vectrix Satulung 5-6 (1-3)

Astazi s-au jucat meciuri din Cupa Romaniei, faza pe judet. ActualMM.ro va prezinta imagini video de la Iadara, unde gazdele PHP au primit vizita celor de la Vectrix Satulung. Formatia de liga a patra s-a impus in final, cu ceva emotii. Oaspetii au deschis scorul si l-au majorat in minutul 20. Apoi gazdele au revenit si au redus din handicap. Pe final de repriza cei de la Satulung au mai inscris odata. La 20 de secunde de la inceperea reprizei secunde Vetrix inscrie golul patru. Au urmat trei goluri marcate de PHP in decurs de cinci-sase minute, astfel gazdele au reusit sa egaleze la patru. Oaspetii isi revin si marcheaza inca de doua ori, pentru ca PHP sa reuseasca sa inscrie doar o singura data. Sa mai spunem doar ca jucatorul cu numarul 9, Diu, de la Vectrix a reusit sa inscrie 5 goluri.