AcasăEvenimentSportVIDEO: Echipa lui Dan Petrescu, egal în deplasare cu fosta campioană a...

Kuban Krasnodar, echipa pregatita de Dan Petrescu, a fost la un pas de a invinge fosta campioana a Rusiei, Rubin Kazan. Intalnirea s-a terminat pana la urma la egalitate, scor 1-1.

Kuban a deschis scorul pe terenul lui Rubin in minutul 69, atunci cand brazilianul adus de Petrescu in iarna, Pizelli, si-a ridiculizat doi adversari si apoi a marcat cu un sut fabulos, la vinclu.

Din pacate pentru Petrescu, formatia lui a fost egalata cu 6 minute inainte de finalul intalnirii, Bibras Natkho punctand din penalti.

In urma acestui rezultat, Kuban ramane ultima in clasamentul playoff-ului primei ligi din Rusia, avand doar o victorie in aceasta parte a campionatului.