AcasăEvenimentSportVIDEO: Dacă joacă, marchează! Marica, gol spectaculos pentru Schalke in Germania!

Romanul Ciprian Marica a facut un meci mare pentru Schalke 04, marti seara, in Cupa Germaniei.
In meciul contra celor de la Sandhausen, in turul doi al competitiei, atacantul roman a marcat un gol de toata frumusetea in minutul 62, la scorul de 1-0.
Mai mult, varful lui Schalke oferise pasa decisiva si la prima reusita a meciului, care i-a apartinut lui Afellay. Scorul final, 3-0, a fost reusit de Huntelaar cu 11 minute inainte de final.
Marica a marcat al treilea gol in actuala editie a Cupei Germaniei. Primele doua le-a reusita in runda inaugurala, contra formatiei Saarbrucken.