AcasăEvenimentSportVIDEO: CM 2014. Preliminarii. Germania - Suedia, 4-4, un meci care a...

In minutul 60, Germania conducea cu 4-0. Scorul final a fost insa 4-4!
Intalnirea a fost una de-a dreptul senzationala. Nemtii au inceput in forta si pana in minutul 40 aveau deja 3-0 pe tabela de marcaj. Klose (min.8 si 15) si Mertesacker (min.39) au marcat golurile.

Dupa pauza, mai exact in minutul 56, Ozil a facut 4-0, iar fanii prezenti pe Olympiastadion din Berlin cereau chiar mai multe goluri. Ce-a urmat a fost insa fabulos!
Mai intai, Ibrahimovici a marcat in minutul 62, imediat urmat de Lustig, in minutul 64. Nicio problema, nu mai e timp, isi spuneau nemtii. Gresit!
Elmander a punctat in minutul 76, pentru un final de infarct. Un final in care nordicii au mai punctat odata pentru un 4-4 de senzatie. Elm, in minutul 90+3, a fost marcatorul.