AcasăEvenimentSportVIDEO - Brazilia a spulberat Japonia in Cupa Confederatiilor 2013

VIDEO – Brazilia a spulberat Japonia in Cupa Confederatiilor 2013

Brazilia a castigat cu 3-0 partida de deschidere a Cupei Confederatiilor 2013, disputata sambata seara cu Japonia. Sustinuta frenetic din tribune, nationala carioca a deschis scorul repede, prin Neymar. Noul jucator al Barcelonei a inscris in minutul 3, cu un sut superb de la marginea careului. Cel de-al doilea gol al intalnirii i-a apartinut mijlocasului Paulinho, dupa o centrare buna a lui Dani Alves.

Tabela a fost inchisa de Jo, intrat pe final de meci. Fostul varf al lui Manchester City a marcat in minutul 90+3, dupa o pasa a lui Oscar. In celalalt meci din prima etapa a Grupei A se vor intalni Italia si Mexic, duminica seara, de la ora 22:00.

BRAZILIA: Julio Cesar – Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo – Paulinho, Luiz Gustavo – Hulk (Hernanes ’75), Oscar, Neymar (Lucas ’74) – Fred (Jo ’81).
Antrenor: Luiz Felipe Scolari.

JAPONIA: Kawashima – Uchida, Yoshida, Konno, Nagatomo – Kiyotake (Maeda ’51), Hasebe, Endo (Hosogai ’78), Kagawa – Honda (Inui ’88) – Okazaki.
Antrenor: Alberto Zaccheroni.
Stadion: Estadio Nacional de Brasilia.