AcasăEvenimentSportVIDEO - ATLETISM si FOTBAL - Doi pompieri maramureseni pe podium la...

VIDEO – ATLETISM si FOTBAL – Doi pompieri maramureseni pe podium la Medias. Echipa ISU a castigat Cupa Radio Transilvania

În perioada 12.06 – 15.06.2012, în oraşul Mediaş din judeţul Sibiu, s-a desfăşurat finala pe ţară a campionatului de atletism şi cros pe Ministerul Administraţiei şi Internelor, la care au participat reprezentanţi ai tuturor structurilor din cadrul M.A.I.- Poliţie, Jandarmerie, Poliţie de Frontieră,   Pompieri şi alţii. Pompierii maramureşeni au demonstrat, încă o dată, că sunt sportivi adevăraţi.

I.S.U. Maramureş a fost reprezentat la această competiţie de plt. Petre Buftea şi plt. Ciprian Fanea. În final, plt. Petre Buftea s-a clasat pe locul II la proba de 1500 de metri şi pe locul III la cros pe distanţa de 6000 de metri. Plt. Ciprian Fanea a obţinut un meritoriu loc III la proba de 100 de metri plat.

În zilele de 15-16 iunie, în Baia Mare s-a desfăşurat turneul de minifotbal organizat de Radio Transilvania, la care au participat 12 echipe.   După meciuri viu disputate, desfăşurate pe terenul Universităţii de Nord din Baia Mare, reprezentativa pompierilor s-a dovedit cea mai bună din competiţie şi s-a clasat pe locul I. Trebuie evidenţiat şi rolul deosebit pe care l-a avut portarul echipei- plt. Răzvan Daniel Gârda, care a obţinut titlul de “cel mai bun portar”.

Felicitări tuturor sportivilor de la I.S.U. Maramureş, pentru rezultatele deosebite pe care le-au obţinut din nou în competiţiile la care au participat!