AcasăEvenimentSportVIDEO: Accidentare stupidă! Pentru Milito, meciul cu CFR ar putea fi ultimul...

Meciul dintre Inter si CFR Cluj a fost marcat de accidentarea grava suferita de Diego Milito. In minutul 7 al intalnirii de la Milano, atacantul argentinian a calcat stramb si genunchiul i-a cedat!

Varful milanez a cazut imediat pe gazon si a facut semn bancii de rezerve ca e ceva grav. Si chiar a fost! A fost dus direct la spital, unde s-a constatat ca si-a rupt ligamentele de la genunchi. Verdict: operatie si jumate de an de pauza!

In Italia se vorbeste chiar de incheierea carierei pentru Milito (33 de ani). Diego Milito evolueaza la Inter din 2009 si e considerat a fi unul dintre cei mai buni atacanti din istoria clubului milanez.

Inter Milano a castigat cu 2-0 intalnirea disputata joi seara cu CFR Cluj, in prima mansa a optimilor de finala ale Europa League.

Mansa retur va avea loc saptamana viitoare la Cluj.