AcasăEvenimentSportVICTORIE - CSM Minaur a învins principala contracandidată la promovare

VICTORIE – CSM Minaur a învins principala contracandidată la promovare

VICTORIE CS Minaur a obținut o victorie importantă împotriva echipei CSM Slatina, scor 24-22, după ce diferența înregistrată la pauză între cele două echipe a fost tot de două goluri, scor 11-9.

VICTORIE Prima repriză a fost una foarte echilibrată, cele două echipe fiind despărțite de maxim două goluri (6-4, 7-5 și 8-6), de fiecare dată la conducere fiind echipa băimăreană.

În prima parte, oaspetele au reușit să conducă doar de două ori, la 2-3 și 8-9. La pauză, CS Minaur a intrat la vestiare cu două goluri în avantaj, scor 11-9.

Imediat după reluare, CS Minaur și-a dublat avantajul înregistrat la pauză, ducând scorul la 14-10 (min. 34).

De la scorul de 16-12, oaspetele au marcat patru goluri consecutive și au egalat pe tabela de marcaj la 16 (min. 45).

Următoarele șapte minute cele două echipe au mers de la egal la egal, pentru ca de la scorul de 20-20 CS Minaur să marcheze trei goluri consecutive, desprinzându-se astfel decisiv la 23-20.

La final, CS Minaur s-a impus cu 24-22.

Aceasta a fost a doua victorie pentru CS Minaur în acest campionat, prima de pe teren propriu.

În etapa următoare, a patra din acest sezon, CS Minaur se va deplasa la CSU Oradea. Partida va avea loc duminică 16 octombrie, începând cu ora 13:00.

CS Minaur: Claudia Cetățeanu, Andreea Nastasă – Jenica Rudics (7 goluri), Alexandra Pricop (5), Bianca Zegrean (4), Oana Bidașcu (3), Cristina Andrița (2), Andriyana Naumenko (2), Iulia Bledea (1), Daiana Gaiu, Petruța Argyelean, Andreea Teckar, Raluca Mihai. Antrenoare: Simona Maior-Pașca și Ioana Marta.