AcasăEvenimentSportVICTORIE - Academia de Handbal Minaur a învins CNE din Sighișoara,...

VICTORIE – Academia de Handbal Minaur a învins CNE din Sighișoara, scor 25-22

VICTORIE Academia de Handbal Minaur a învins Centrul Național de Excelență din Sighișoara, scor 25-22, după ce la pauză diferența dintre cele două echipe a fost de două goluri, scor 13-11.

VICTORIE Începutul de meci a fost echilibrat, cele două echipe mergând de la egal la egal în primele 15 minute.

Academia de Handbal Minaur s-a distanțat pentru prima dată la trei goluri în minutul 23, scor 12-9. La pauză, diferența a fost de două goluri, scor 13-11.

După reluare, Academia de Handbal Minaur s-a distanțat la patru goluri, scor 15-11 (min. 33). Diferența s-a mărit la cinci goluri în minutul 40 (scor 18-13), însă oaspeții s-au apropiat la doar două goluri în minutul 49, scor 20-18.

La finalul jocului, Academia de Handbal Minaur s-a impus cu 25-22.

Academia de Handbal Minaur: Niculai, Balint, Kulik – Pomian (8 goluri), Dedea (4), Dobra (3), Boșca (3), Lenghel (3), Makaria (1), Mițicuș (1), Bărbuș (1), Boer (1), Cozma. Antrenori: Florin Mironescu și Silviu Surducan.