AcasăEvenimentSportVeste bună pantru Piți! Torje a făcut un meci de vis cu...

Veste bună pantru Piți! Torje a făcut un meci de vis cu Granada!

Torje este la al doilea gol al său la Granada, dar îşi poate trece în cont şi primul scandal în care este implicat. Spaniolii acuză faptul că nu a fost niciun penalty la primul gol al celor de la Granada şi că Torje a fost faultat în afara careului mare.

Mijlocaşul Gabriel Torje a marcat un gol şi a obţinut un penalti în partida pe care echipa sa, Granada, a câştigat-o, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-0), în faţa formaţiei Real Mallorca, în etapa a VII-a a campionatului Spaniei.
Internaţionalul român a obţinut un penalti, transformat de El Arabi în minutul 65, şi eliminarea lui Nsue, iar în minutul 76 a înscris golul de 2-0. Pentru gazde a marcat Hemed, în minutul 86.
Conform celor de la Marca, Torje ar fi fost faultat de Nsue în afara careului. Jucătorii de la Mallorca au contestat decizia arbitrului, considerând că fotbalistul român nu a fost faultat.
Gabriel Torje a jucat până în minutul 84 pentru Granada.
Torje şi El Arabi au fost aleşi drept cei mai buni oameni ai meciului câştigat de Granada la Mallorca