AcasăEvenimentSportTROFEUL „MINAUR” - Kisvárda Master Good SE a câștigat turneul după ce...

TROFEUL „MINAUR” – Kisvárda Master Good SE a câștigat turneul după ce a învins echipa fetelor de la CS Minaur Baia Mare, scor 23-21

TROFEUL „MINAUR”   Echipa ungară Kisvárda Master Good SE a învins cu 23-21 (14-9) pe CS Minaur Baia Mare şi a ocupat primul loc la turneul internaţional de pregătire desfăşurat în Sala sporturilor „Lascăr Pană”. Pe locul al doilea s-a clasat CS Gloria 2018 Bistriţa Năsăud, învingătoare cu 32-25 în faţa campioanei Slovaciei, Iuventa Michalovce. Băimărencele au ocupat locul al treilea, iar slovacele s-au clasat pe locul 4.

Organizatorii au acordat premii speciale individuale pentru:

Golgetera turneului:   Aneta Benko (Kisvárda), 20 goluri

Cel mai bun portar:   Ana Maria Măzăreanu (Bistriţa)

Cea mai bună jucătoare:   Isabel Guialo (Kisvarda)

CS Minaur – Kisvárda Master Good SE 21-23 (9-14)

Arbitri: Alexandru Apostu şi Florin Chinde (Baia Mare).

CS Minaur: Medvedova (8), Enache (6) – Lisewska 5, Tecar 4,  Orşivschi 4, Shteriova 4, Seraficeanu 1, Burlachenko 1, Ryšankova 1, Bondar 1, Argyelan, Andriţa, Popescu, Cîrstea.

Kisvárda: Horváth-Pásztor, Kordowieczka – Benko 5 (4), Araujo 3, Avdekova 3, A. Klikovać 3, Guialo 2, Orbán 2, Milanović-Litre 2, Dragut 2, Khakunova 1, Rebičova, Marincsák.

La finalul săptămânii acesteia, duminică 2 septembrie, de la ora 18:00, CS Minaur Baia Mare va debuta în Liga Florilor, pe teren propriu, împotriva echipei CSU Danubius Galaţi.

Sursă info și foto: Minaur.ro