AcasăEvenimentSportTorje, la un pas de un rezultat mare pe Cam Nou!

Torje, la un pas de un rezultat mare pe Cam Nou!

Gabi Torje a fost titular pentru Granada în meciul de pe Camp Nou care a chinuit-o serios pe FC Barcelona. Catalanii s-au impus pe final cu un super gol al lui Xavi.

Barcelona a câștigat doar cu 2-0 meciul cu Granada, după una dintre cele mai slabe evoluții din ultimul timp. Doar finalul a adus aminte de adevărata Barcelona.

Catalanii au avut o primă oră modestă și nu au reușit să-și creeze vreo ocazie are. A fost nevoie că Villanova să schimbe sistemul pentru ca Barcelona să înceapă să joace.

În cele din urmă, golul a picat abia în minutul 87. Xavi a prins un șut bombă din marginea careului, mingea a lovit transversala și a căzut în plasă.

Messi, extrem de nervos în această partidă, a contribuit la ultimul gol al meciului reușit în prelungiri. Argentinianul a centrat, iar Gomez și-a băgat mingea în propria poartă.

Gabi Torje a fost titular pentru Granada, însă nu a reușit să se remarce în plan ofensiv și a fost înlocuit în minutul 66.

Pe fondul jocului slab, în prima repriză Messi și Villa au avut un schimb dur de replici.