AcasăEvenimentSportSteaua a pierdut cu Ferencvaros după un meci tensionat. MM Stoica a...

Steaua a pierdut cu Ferencvaros după un meci tensionat. MM Stoica a vrut să-i bată pe ungurii de pe bancă!

Steaua a pierdut amicalul disputat in Spania impotriva maghiarilor de la Ferencvaros, scor 1-2. In urma acestui rezultat, Steaua a ocupat locul doi in cadrul turneului Impact Football, prima pozitie revenindu-le ungurilor.

Echipa lui Laurentiu Reghecampf a avut un start bun de meci contra maghiarilor de la Ferencvaros. Scorul a fost deschis dupa doar 17 minute de Alexandru Chipciu, la capatul unui contraatac simplu. Ramas singur cu portarul de la mijlocul terenului, Chipciu si-a pastrat calmul si a inscris cu un sut plasat.

Imediat la reluarea jocului, Otten a sutat de la distanta in bara, dupa o degajare gresita a lui Stanca. Stelistii nu au mai scapat si in minutul 25, cand o gafa a lui Latovlevici i-a permis brazilianului Somalia sa egaleze cu un sut langa bara.

Maghiarii au mai avut o ocazie uriasa in minutul 27, cand au ratat cu poarta goala dupa ce Chiriches a pierdut mingea la marginea careului. Golul maghiarilor avea insa sa vina in minutul 59, cand Gardos a pierdut un duel aerian, iar Kukici a punctat pe langa Cojocaru.

Stelistii s-au infuriat teribil dupa acest gol. Nikolici a fost eliminat in minutul 66, pentru ca si-a calcat un adversar cu talpa, iar apoi s-a certat cu jucatorii adversi. MM Stoica a avut si el o iesire nervoasa, sarind sa-i bata pe oamenii de pe banca ungurilor. A fost oprit cu greu, dar cateva injuraturi i-au scapat printre dinti.

Dupa acest rezultat, Steaua pierde turneul Impact Football, in dauna celor de la Ferencvaros. Steaua incheie pe doi, cu patru puncte. La Steaua au debutat in aceasta partida Cornel Rapa si Leandro Tatu.

Mihai Stoica, managerul general al Stelei, sustine ca o persoana din staff-ul maghiarilor de la Ferencvaros a avut un comportament suburban in timpul amicalului de la Marbella.

„O persoana de acolo a inceput sa ne injure. Nu e normal asa ceva! E incredibil ce ne-au facut! Normal ca am avut un dialog permanent din cauza lor!”, a spus MM Stoica la Look TV. Oficialul Stelei a pus tensiunile aparute pe seama perioadei indelungate de pregatire.

„Ce vina aveam noi ca a facut Chipciu fault? Se acumuleaza tensiuni cand sunt multi barbati si stau la un loc mai mult timp!”, a mai spus MM Stoica.