AcasăEvenimentSportStandard Liege, o nouă victorie! Rednic este la al treilea meci fără...

Standard Liege, o nouă victorie! Rednic este la al treilea meci fără gol primit în campionat!

Standard Liege a reușit duminică seară să obțină a treia victorie consecutivă, după ce s-a impus cu 2-0, în deplasare, împotriva celor de la Beveren, scor 2-0, în etapa a 18-a din campionatul Belgiei.

Elevii lui Rednic au controlat partida și au marcat în două momente strategice. Mai întâi, Ezekiel a deschis scorul după numai 12 minute de joc, pentru ca Vainqueur să rezolve partida, prin reușita din secundele de prelungiri (90+2).

Prin acest succes, Standard a bifat al treilea meci consecutiv fără gol primit în campionat, după victoria Lierse (3-0) și remiza cu Zulte Waregem (0-0). Astfel, echipa din Liege a ajuns pe locul cinci în Jupiler Pro League, penultimul care asigură un loc în play-off-ul competiției.

Rednic a folosit următoarea formulă: Kawashima – Goreux, Arslanagic, Ciman, Van Damme – Buzaglo (Seijas 59), Vainqueur, Ajdarevic (Buyens 46), M’Poku – Batshuayi (Fryers 79), Ezekiel