AcasăEvenimentSportCALIFICARE ÎN PLAY-OFF - FCM Baia Mare câștigă la Satu Mare

CALIFICARE ÎN PLAY-OFF – FCM Baia Mare câștigă la Satu Mare

FCM Baia Mare a câștigat detașat pe terenul Olimpiei Satu Mare. Elevii lui Dorin Toma s-au impus cu scorul de 2-0. Prin victoria de astăzi FCM Baia Mare și-a asigurat prezența în Play Off. Golurile partidei au fost marcate de Codoban și Balaure.

Victoria în fața Olimpiei Satu Mare a fost una incontestabilă. Sătmărenii au avut o singură ocazie în minutul 10 al partidei dar Ormenișan a apărat șutul trimis spre poartă. În rest, partida a fost controlată de FCM Baia Mare care a deținut posesia pe întreaga durată a partidei.

Scorul partidei a fost deschis de reușita lui Claudiu Codoban, în minutul 31. Pentru 0-2 a marcat Silviu Balaure în repriza a doua, printr-o transformare de la 11 metri.
În ultima etapă, FCM Baia Mare va întâlni pe teren propriu echipa CSM RM. Vâlcea. Partida va avea loc sâmbăta viitoare pe Stadionul Municipal „Viorel Mateianu”.