AcasăEvenimentSportVIDEO: Show Cristiano Ronaldo! Real Madrid, victorie categorică cu Sevilla

Real Madrid a obtinut o victorie facila, scor 4-1, in fata celor de la FC Sevilla, in etapa a 23-a din Primera Division. In fata a peste 80.000 de spectatori, prezenti pe stadionul Santiago Bernabeu, trupa lui Jose Mourinho n-a avut niciun fel de probleme cu cea pregatita de Unai Emery.

Protagonistul partidei a fost atacantul portughez Cristiano Ronaldo, care a marcat un hattrick, in minutele 26, 46 si 59. Celalalt gol al madrilenilor a fost marcat de Benzema (min.18), in timp ce pentru Sevilla a inscris Manu, in minutul 87.

Real: Lopez – Arbeloa, Ramos, Albiol, Coentrao – Modrici, Essien – Benzema (Callejon ’68), Kaka (Pepe ’68), Ronaldo (Morata ’63) – Higuain.
Antrenor: Jose Mourinho.

Sevilla: Beto – Coke, Fazio, Spahic, Navarro – Maduro, Medel (Moreno ’71), Kondogbia (Hervas ’78) – Navas, Negredo, Reyes (Manu ’71).
Antrenor: Unai Emery.

In urma acestui succes, „albii” au ajuns la 46 de puncte si ocupa locul 3 in clasamentul din Primera Division, la 13 puncte distanta de prima clasata, marea rivala FC Barcelona, care are si un meci mai putin disputat.