AcasăEvenimentSportVIDEO: Serie A. Chivu, evoluţie bună la primul meci ca titular! Stoian...

Fundaşul român Cristian Chivu a avut o prestaţie bună la primul său meci ca titular în actuala ediţie a campionatului de fotbal al Italiei, câştigat de echipa sa, Inter Milano, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Pescara, pregătită de Cristiano Bergodi.
Gazdele au deschis scorul prin Palacio (min.30), în urma unei faze la care a participat şi Chivu, rezultatul final fiind stabilit după pauză de Guarin (min.54)

Fostul căpitan al reprezentativei României, în vârstă de 32 ani, a fost indisponibil în prima parte a sezonului din cauza unei accidentări pe care a suferit-o în luna august, în play-off-ul Europa League.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă seara în cadrul etapei a 20-a din Serie A, Bologna a dispus pe teren propriu, cu 4-0, de Chievo Verona, prin golurile lui Kone (min.13), Gilardino (min.44 şi 59) şi Gabbiadini (min.89). La oaspeţi, mijlocaşul Adrian Stoian a fost titular, fiind înlocuit după pauză (min.52), în timp ce fundaşul Paul Papp a rămas pe banca de rezerve până la finalul jocului.