AcasăEvenimentSportRUGBY. Superliga: Farul Constanta - CSM Stiinta Baia Mare: 15-17 (12-3)

RUGBY. Superliga: Farul Constanta – CSM Stiinta Baia Mare: 15-17 (12-3)

Stadionul „Mihai Naca” din Constanta.
Au arbitrat: Radu Petrescu – Vasile Ghioc, Madalin Gârbau. Obs. Dragos Ionescu
Farul: Tamba, Turasvili, Sasu – Ageacai, C. Petre – Rayulo, Mototolea, Vueti – Ranuku, Semple – Apostol, Vlaicu, Faamita, Neagu, Jantjies. Rezerve: Taljard, Nere, Badalicescu, Neacsu, Sabbagh, Van Neel, Gheara
CSM Stiinta: Pristavita, Bardasu, Rusu – Van Heerden, Danila – Moyake, Morrell, Ene – Samkaradze, Wiringi – Ciuntu, Fakaosilea, Spring, Hihetah – Luke Samoa. Rezerve: Oancea, Dico, Gorun, Vaiomo’unga, Taufa Samisoni, Gal, Botezatu.

Partidă de infarct în SuperLiga de rugby, între Farul Constanţa şi CSM Ştiinţa Baia Mare.  Jocul inexact şi plin de greşeli al „zimbrilor” a făcut ca la pauză tabela să arate un neaşteptat 12-3 pentru echipa de la malul mării. Repriza secundă a fost una garnisită cu de toate: eseuri, un cartonaş roşu şi mult suspans, iar meciul s-a terminat cu victoria băimărenilor, 15-17.