AcasăEvenimentSportRECUNOAȘTERE - Cristina Schneider, cea mai bună sportivă a Liceului cu Program...

RECUNOAȘTERE – Cristina Schneider, cea mai bună sportivă a Liceului cu Program Sportiv Baia Mare

spot_img

DISTRIBUIȚI

Liceul cu Program Sportiv Baia Mare și-a desemnat cei mai buni sportivi ai anului 2015. În urma punctajelor acordate, pe locul I s-a clasat Cristina Schneider, ramura înot, profesor Ștefan Gherghel, urmată de Andrei Cristian Roman, înot, profesor Adrian Gherghel, și Mihai Naș, înot, profesor Ștefan Ioan Gherghel. Pe locul patru este Florina Bud, înot, profesor Adrian Gherghel, locul V – Petru Rezmiveș, atletism, profesor Delia Grumaz, locul VI – Paula Orzac, înot, profesori Adrian Gherghel și Maricica Sabău, locul VII – Rareș Silaghi, înot, profesor Luminița Pop, locul VIII – Amalia Mali, gimnastică ritmică, profesor Ileana Iakob, locul IX – Richard Aexandru Szilagyi, înot, profesor Luminița Pop, iar locul X – Alexandra Alesu, gimnastică ritmică, profesor Ileana Iakob.

Anul 2015 a adus multe medalii Liceului cu Program Sportiv pe toate ramurile sportive. Cei mai buni 10 înotători ai unității școlare, director Adrian Gherghel, sunt următorii: Cristina Schneider, profesor Ștefan Ioan Gherghel, locul II – Andrei Cristian Roman, profesor Adrian Gherghel, locul III – Mihai Naș, profesor Ștefan Ioan Gherghel, locul IV – Florina Bud, profesor Luminița Pop, locul V – Paula Orzac, profesori Adrian Gherghel, Maricica Sabău, locul VI – Rareș Silaghi, înot, profesor Luminița Pop, locul VII – Richard Alexandru Szilagyi, profesor Luminiţa Pop, locul VIII – Florin Coste – profesor Adrian Gherghel, locul IX – Andrei Ungur, profesor Adrian Gherghel, locul X – Melinda Balazs, profesor Luminița Pop.

La secția gimnastică ritmică locul I a fost cucerit de Amalia Mali, profesor Ileana Iakob, locul II – Alexandra Alesu, profesor Ileana Iakob, locul III – Medeea Mic, profesor Ileana Iakob, locul IV – Florina Urs, profesor Carmen Coca, locul V – Iulia Iluț, profesor Ileana Iakob, locul VI – Maria Chiscasa, profesor Anamaria Daniluc, locul VII – Marcela Rob, profesor Ileana Iakob, locul VIII – Iasmina Nasc, profesor Ileana Iakob, locul IX – Lorena Chiscasa, profesor Anamaria Daniluc, locul X – Ștefania Borz, profesor Ileana Iakob.

La atletism locul I a fost adjudecat de către Petru Rezmiveș, profesor Delia Grumaz, locul II – Raul Mureșan, profesor Delia Grumaz, locul III – Raluca Gandi, profesor Adrian Bonaț, locul IV – Diana Druță, profesor Delia Grumaz, locul V – Alexia Heciko, profesor Dan Dănescu, locul VI – Alexandru Ciocan, profesor Adrian Bonaț, locul VII – Diana Costin, profesor Adrian Bonaț, locul VIII – Ionuș Hosu, profesor Adrian Bonaț, locul IX – Ionuț Dragomir, profesor Ioan Tăbăcioiu și Sonia Muthi, profesor Delia Grumaz, locul X – Alexandru Doșa, profesor Dana Dragoș.

loading...

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.









TE-AR MAI PUTEA INTERESA