AcasăEvenimentSportRapidul lui Sabău pare să nu știe că a început campionatul!

Rapidul lui Sabău pare să nu știe că a început campionatul!

Formaţia Rapid a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa CSMS Iaşi, într-un meci din etapa a III-a a Ligii I, întrerupt pentru aproximativ un minut spre final, după ce a cedat nocturna. Unicul gol al partidei a fost înscris de Goga, în minutul 16.
1-0: Milisavljevici îi pasează lui Goga, care fentează un adversar şi înscrie pe sub portarul Irimia, din aproximativ 11 metri lateral dreapta.
Rapid: Albuţ – Rui Duarte, Oros, M. Constantin (Glauber ’46), Bozovici – Milisavljevici, Grigore (Grigorie ’46), Teixeira, Goga – Ciolacu (Codrea ’65), Ilijoski.
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.
CSMS Iaşi: Irimia – Jovanovici, Tincu, Straton, Vladu (Keita ’67) – Onofraş (Pătulea ’56), Petrovici (Ţigănaşu ’27), Milea, Ciucur – Cl. Ionescu, Cl. Tudor.
Antrenor: Ionuţ Popa.

Cartonaşe galbene: Teixeira ’56, Grigorie ’60 / Cl. Tudor ’56.
Arbitri: Lucian Rusandu (central) – Marius Nicoară, Marius Marchidanu (asistenţi) – Mihai Ene (rezervă).
La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.
Înainte de începerea partidei, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria jucătorui nigeran al formaţiei Delta Tulcea, Chinonso Henry Ihelewere, decedat duminică în timpul unui meci amical.
La Rapid a debutat în repriza a doua mijlocaşul Paul Codrea, în timp ce ultima achiziţie a grupării giueştene, portarul brazilian Pecanha, a urmărit meciul din tribună, alături de directorul sportiv Renzo Rossi.
În minutul 87, jocul a fost întrerupt pentru aproximativ un minut, deoarece a picat nocturna. Jocul a continuat apoi cu lumină la intensitate redusă.
La finalul jocului, o parte din suporterii prezenţi i-a fluierat pe jucătorii rapidişti pentru evoluţia slabă, iar unii dintre fanii de la tribuna I i-au reproşat inclusiv antrenorului Ioan Ovidiu Sabău prestaţia slabă a echipei.