AcasăEvenimentPROFESIONIȘTI, NU VOLUNTARI! - FCM Baia Mare s-a calificat în optimile...

PROFESIONIȘTI, NU VOLUNTARI! – FCM Baia Mare s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României (VIDEO)

FCM Baia Mare si FC Voluntari se intalnesc azi pentru un loc in optimile de finala ale Cupei Romaniei. Toate incasarile de la aceasta partida vor fi donate unei fetite de 6 ani, care are nevoie urgenta de 40.000 euro pentru o interventie chirurgicala in strainatate. Campania “O sansa la viata pentru micuta Denisa” cuprinde si o tombola cu premii constand in materiale promotionale – fanioane, brelocuri, mingi, tricouri si esarfe cu insemnele clubului baimarean.

FCM Baia Mare: Bota – Savin, Oltean, Ilie, Durus, Ignea, Bratima, Deac, Leonte, Pop, Arnautu
Rezerve: Fila, Straut, Lupu, Hodor, Urs, Codin, Pacurar.

FC Voluntari: Balauru – Rus, Radoi, Novacovic, Briceag, Pirvulescu, Ivovac, Grigore, Costea, Carstocea, Vodut
Rezerve: Petrariu, Zaharia, Achim, Mihai, Iorga, Balan, Vilceanu.

Minutul 88 – Gol FCM Baia Mare! Pop patrunde cu mingea la picior, trece de portarul Balauru si trimite spre poarta, mingea este respinsa de un fundas, iar in invalmaseala Codin inscrie. FCM Baia Mare conduce cu 1-0!

Minutul 90 – final de meci pe Viorel Mateianu! FCM Baia Mare castiga si se califica in optimile Cupei Romaniei!