AcasăEvenimentPRIMUL PAS SPRE PROMOVARE- AS Comuna Recea a învins cu 3-1...

PRIMUL PAS SPRE PROMOVARE- AS Comuna Recea a învins cu 3-1 Voința Cetate (BN)

Astăzi s-a jucat meciul tur din cadrul barajului pentru promovarea în liga a III-a la fotbal. Maramureșenii de la AS Comuna Recea au primit vizita campioanei județului Bistrița Năsăud, Voința Cetate. A fost un meci dominat în prima repriza de oaspeți iar în repriza secunda de gazde. În final maramureșenii s-au impus cu 3-1 (1-1).

Scorul a fost deschis de bistrițeanul Silviu Petrean în minutul 30. Atunci practic maramureșenii s-au trezit din amorțeală și după două minute au reușit să egaleze prin Andrei David (32′). In repriza secundă, golurile au fost marcate de și Dumitru Morar (50′) și Cosmin Ciuntu (70′). La meci a asistat și arbitrul internațional Cristian Balaj, vicepreședintele CJ Maramureș, Gabriel Zetea, dar și primarul comunei Recea, Octavian Pavel.

Partida a fost arbitrata de Rares George Vidican – Ioan Alexandru Corb (ambii din Oradea), Ovidiu Timar (Marghita). Obs. Ioan Onicas (Zalau) si Ioan Papp (Carei).

* ACS Fotbal Comuna Recea: Lovasz – Mateas, Hodis, Cuc, Dologa, Popan, David, Morar, Pasca, Voivoid, Riza. Rezerve: Balaj, Doroltan, Chisiu, Bota, Filip, Petrus, Ciuntu. Antrenor: Sabadas Marian
* Vointa Cetate: Galatan – Pop C., Nap, Georgiu, Recean, Nalati, Gotea, Vlad, Stetco, Bucur, Petrean. Rezerve: Pop I., Neagos, Platon, Peica, Varvari, Roman si Ursa. Antrenor: Bozga Gabriel

Returul dintre ACS Fotbal Comuna Recea si Vointa Cetate va avea loc pe 27 iunie.