AcasăEvenimentSportPREGĂTIRI - CS Comuna Satulung a pierdut acasă cu Progresul Nireș din...

PREGĂTIRI – CS Comuna Satulung a pierdut acasă cu Progresul Nireș din județul Cluj (VIDEO)

Astăzi de la ora 17, formația de liga a IV-a, CS Comuna Satulung a susținut al treilea meci de pregătire (într-o singură zi, n.r.). A fost ultimul amical înainte de startul sezonului competițional 2015/2016. Adversar i-a fost echipa clujeană Progresul Nireș, condusă din teren de un fotbalist care a trecut pe la Satulung, Ardusat și FC Baia Mare: Tiberiu Zelencz. Jocul a fost condus de la brigada AJF Maramureș,  la centru Bogdan Mureșan. Golurile au fost marcate de Alex Horotan, respectiv Florin Câmpean (2) și Tiberiu Zelencz.

În prima repriză oaspeții au controlat mare parte jocul. De altfel, au condus cu 2-0, gazdele reușind să înscrie dintr-o lovitură liberă. Spre finalul jocului, jucătorul Nireșului, Tiberiu Zelencz s-a distrat cu apararea gazdelor și a reușit să marcheze pentru 3-1.

În repriza secundă, pe fondul oboselii acumulate din cauza caniculei, oaspeții s-au mulțumit să se apare organizat, în timp ce maramureșenii au ratat câteva ocazii mari de a înscrie.

În weekendul viitor încep meciurile din Cupa României, faza pe județ. CS Comuna Satulung va juca în deplasare, la echipa nou înființată, AS Carmen Satulung. Deocamdată ora disputării jocului nu a fost stabilită.