AcasăEvenimentSportPandurii spulberă visurile europene ale Universității Cluj! Claudiu Niculescu la primul eșec...

Pandurii spulberă visurile europene ale Universității Cluj! Claudiu Niculescu la primul eșec ca antrenor.

Visurile europene ale celor de la Universitatea Cluj au fost spulberate, sambata, de Pandurii lui Grigoras, care s-au impus in Ardeal la limita, scor 1-0.

In prima repriza, ocaziile au apartinut oaspetilor, care au trecut pe langa gol in urma ratarilor lui Ibeh si Nistor, insa „U” putea da lovitura chiar inainte de pauza, insa pustiul Grizav a tintit bara portii lui Mingote.

Partea secunda a debutat cu o noua ocazie uriasa pentru gazde, Tony „reusind” sa trimita pe langa poarta goala din 6 metri.

Cum ocaziile mari se razbuna, Voiculet a adus victoria pentru Pandurii in minutul 79, marcand pe contraatac cu un sut plasat.

In final, „U” Cluj a ramas in 10 jucatori dupa ce Pacurar a primit doua cartonase galbene in numai doua minute, fiind trimis mai repede la vestiare de „centralul” Bus.

Echipele de start:

CLUJ: Bornescu – D. Popa, Pele, Szukala, Mendy – Cristescu, Hoban, Pacurar – Cojocnean, Tony, Grozav.
Antrenor: Claudiu Niculescu.
Rezerve: Bosneag, Abrudan, Neag, Draghici, Morar, Bostina, Dauksas.

PANDURII: Mingote – Ungurusan, Cardoso, I. Rada, Al. Vlad – Nistor, Pintilii, Voiculet – Maxim, Lemnaru, Ibeh.
Antrenor: Petre Grigoras.
Rezerve: Lazar, Tataru, Ad. Rusu, Ad. Neagu, C. Cristea, Batin, Al. Grigoras.

Arbitri: C. Bus, Fl. Paunescu, N. Meghesan.