AcasăEvenimentSportOLD - BOYS - Într-un meci amical, Dinamo Tg. Lăpuş a pierdut...

OLD – BOYS – Într-un meci amical, Dinamo Tg. Lăpuş a pierdut cu Sport Team Baia Mare

Vineri 15 mai 2015, echipa de fotbal old-boys Sport Team, s-a deplasat la Tg. Lăpuş pentru un meci amical cu echipa din localitate Dinamo.

Dacă pentru oaspeţi a fost al patrulea meci disputant în acest an, cei din Tg. Lăpuş au fost la primul, însă prestaţia acestora a fost peste aşteptări, printr-un un joc bun, chiar reuşind să deschidă scorul în min. 10, prin Marius Şanta şi au ratat mai multe ocazii de a majora scorul.

Imediat după ce s-au văzut conduşi, oaspeţii au început să preseze poarta apărată de Cornel Butcure şi până la pauză, prin Rareş Pop-Popescu  şi Japo Lukacs de două ori au preluat conducerea, repriza I terminându-se 1-3.

După reluarea jocului, oaspeţii au mai condus cu 2-5, după care ,,au mai lăsat piciorul de pe acceleraţie,, şi gazdele se apropie de 4-5, prin golurile marcate de Marius Buda, Alin Oană şi Marius Şanta.respectiv Andrei Ionut Pop şi Japo Lukacs.

Până la finalul jocului, deşi arbitrul Andrei Buda, ,,i-a sprijinit,, pe cei din Lăpuş în  încercarea de a egala pe tabela de marcaj,  oaspeţii mai înscriu de două ori prin acelaşi Japo Lukacs(cel mai bun de pe teren) şi Bogdan Trif, meciul terminându-se 4-7, chiar cu prelungirile  repetate.

Arbitrajul a fost asigurat de Andrei Buda, Vasile Paşca şi Doru Conţ.

Echipele:

Dinamo Tg. Lăpuş: Cornel Butcure, Csaba Ioan Tancu, Călin Pop, Nicolae Bărbătei, Ovidiu Horvat, Arpad  Horvath, Marius Şanta, Marius Buda, Titel Buda. Alin Oană şi Alin Horvat. Au mai evoluat: Dionisie Baic şi Patrik Tancu.

Sport Team: Edy Costin, Andrei Ionuţ Pop, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Daniel Lupuţi, Ioan Marchiş, Rareş Pop-Popescu, Khadin Serigne Der, Ionuţ Pustai, Cristian Bărbos şi Japo Lukacs. A mai evoluat Bogdan Trif.