AcasăEvenimentSportMircea Rednic face minuni. Astra distruge Sportul in Regie. Pandurii au barat...

Mircea Rednic face minuni. Astra distruge Sportul in Regie. Pandurii au barat Mureșul

Astra Ploiesti a castigat inca un meci de la venirea lui Mircea Rednic, scor 4-0 in deplasare cu Sportul Studentesc.
Prahovenii au deschis scorul in finalul primei reprize, prin sutul lui Fatai din marginea careului. In repriza a doua, Astra a defilat si a mai punctat de trei ori.
Mai intai, Oprsal a reluat in poarta cu capul, in minutul 66, pentru ca peste alte patru minute Spadacio sa marcheze si el. Scorul final a fost stabilit in minutul 78, de Amorim, din fata portii.
Dupa acest rezultat, Astra urca pe locul 9, cu 35 de puncte, in timp ce Sportul este pe locu 17, cu 28 de puncte.
Etapa urmatoare, Astra va primi vizita Otelului, in timp ce Sportul va juca in deplasare la FCM Targu Mures.

Pandurii spera din nou la Europa dupa victoria cu Targu Mures

Pandurii Targu Jiu spera din nou la calificarea in cupele europene dupa victoria cu FCM Targu Mures, scor 2-0.
Gorjenii au deschis scorul in minutul 21, cu o lovitura de cap a lui Valentin Lemnaru, venita dupa o centrare din banda stanga. In partea secunda, trupa lui Petre Grigoras a mai punctat o data, dupa o actiune individuala a lui Ibeh.
Dupa acest rezultat, Pandurii urca pe locul 7, cu 39 de puncte, in timp ce FCM Targu Mures este pe locul 14, cu 27 de puncte. Etapa urmatoare, FCM Targu Mures va primi vizita celor de la Sportul Studentesc.