AcasăEvenimentSportMINIFOTBAL - ISU Maramures, locul 1 in Cupa Regionala Nord-Vest. Slt. Florin...

MINIFOTBAL – ISU Maramures, locul 1 in Cupa Regionala Nord-Vest. Slt. Florin Vasile Pop a fost golgeterul turneului

Cantonamentul efectuat la sfârşitul săptămânii trecute de către selecţionata de fotbal a I.S.U. Maramureş a dat deja roade. Pompierii au obţinut locul I în “Cupa Regională de Nord-Vest” la minifotbal, organizată în data de 07.04.2012, de către Penitenciarul Baia Mare şi Asociaţia Sportivă “Fortuna” din municipiu.

La competiţie au participat, pe lângă reprezentativa I.S.U. Maramureş, echipa A.S. “Fortuna”, selecţionatele Penitenciarului Baia Mare, Penitenciarului Gherla, Penitenciarului  Oradea, Penitenciarului Satu Mare, Penitenciarului Spital Dej, şi o reprezentativă a presei.

Echipa I.S.U. Maramureş a învins în finală selecţionata Penitenciarului Oradea cu scorul de 5 – 3, după ce în grupe câştigase toate jocurile disputate. O altă distincţie obţinută de pompieri în această competiţie a fost titlul de golgheter, care i-a fost acordat slt. Florin Vasile  Pop de la I.S.U. Maramureş.