AcasăEvenimentSportMECI DE PREGĂTIRE - Academia de Handbal Minaur a disputat un amical...

MECI DE PREGĂTIRE – Academia de Handbal Minaur a disputat un amical cu formația maghiară Fehérgyarmat

MECI DE PREGĂTIRE Sâmbătă 11 februarie, Academia de Handbal Minaur a disputat un meci amical împotriva echipei maghiare Fehérgyarmat, echipa ce evoluează în liga a doua din Ungaria.

MECI DE PREGĂTIRE Fiind un meci de pregătire, antrenorii celor două echipe s-au înțeles ca în această partidă să se joace trei reprize.

Prima repriză a fost echilibrată, diferența dintre cele două echipe fiind de 2-3 goluri în majoritatea timpului. Scorurile înregistrate în cele trei reprize au fost 10-14, 11-15 si 10-7.

Această partidă a fost un bun prilej pentru a da șansa la joc tuturor jucătorilor aflați în lotul echipei noastre, participând atât juniorii I, cât și o parte din juniorii II.

Prima partidă oficială in Divizia A din 2017 a Academiei de Handbal Minaur va avea loc vineri, 17 februarie, urmând să jucăm în Sala Polivalentă „Lascăr Pană” împotriva echipei CS Minaur. Meciul va începe la ora 17:00.